Нетаняху отказва да се оттегли от политиката, дори ако бъде помилван

7 Декември, 2025 21:07 1 314 15

  • бенямин нетаняху-
  • политика-
  • помилване-
  • оттегляне

Израелският премиер заяви, че няма да напусне политическия живот, въпреки искането си за помилване и продължаващия съдебен процес за корупция

Нетаняху отказва да се оттегли от политиката, дори ако бъде помилван - 1
Снимкa: БГНЕС

Израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви, че няма намерение да се оттегля от политическия живот, дори ако бъде помилван от президента Ицхак Херцог по дългогодишния процес за корупция, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

На въпрос от журналисти дали би се отказал от политическата си кариера при помилване, Нетаняху отговори категорично: „Не“.

Миналия месец премиерът поиска помилване, като адвокатите му аргументираха, че честите съдебни изправяния пречат на нормалното управление на страната, и помилването би било в интерес на Израел.

В Израел обикновено помилванията се извършват след приключване на съдебните процеси и осъждане на обвиняемия. Не съществува прецедент за указ за помилване по време на активен процес, отбелязва Ройтерс.

Нетаняху многократно отрича обвиненията за подкупи, измами и злоупотреба с доверие. Адвокатите му посочват, че той вярва, че завършването на съдебните процедури ще доведе до оправдаването му.

Преди да поиска помилване, американският президент Доналд Тръмп призова президента Херцог да разгледа възможността за помилване на премиера.

Междувременно някои израелски опозиционни политици смятат, че Нетаняху трябва да бъде помилван само при условие, че се оттегли от политиката и признае вината си, докато други настояват преди това да бъдат свикани нови национални избори.


Поставете оценка:
Оценка 1 от 15 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Линда

    21 1 Отговор
    Тия на нас приличат )))))
  • 2 историк

    25 2 Отговор
    За този трябва да дойде кристалната нощ !!
  • 3 Дупничанин

    17 2 Отговор
    Брей, че нагъл жид!
  • 4 Евреите имат

    10 1 Отговор
    Клепнали уши и миришат на столипиново

    Коментиран от #11

  • 5 ЗА ИЗРОДИТЕ

    17 1 Отговор
    НАЙ ДОБРОТО РЕШЕНИЕ Е КУРШУМ В ДЕСЯТКАТА.
  • 6 Най добрия Нетаняху

    15 1 Отговор
    е мъртвия Нетаняху.
  • 7 чичо ти

    2 4 Отговор
    Може би трябва да го направят университетски преподавател в школа за политици.
  • 8 Капейко

    1 3 Отговор
    Тръмп пак ще му помогне на Нетаняху.

    Тогава ще викаме ли за Рижака

    Другари ?
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Оги

    8 1 Отговор
    Нормално, истински демократ, захапе ли кокала - до смърт.
  • 11 Точно

    1 1 Отговор

    До коментар #4 от "Евреите имат":

    Като Пуся Шаломчето Соловьов и Мендел

    Виж колко си прав.
  • 12 Пилотът Гошу

    7 0 Отговор
    Директно в затвора и тоя, кво помилване... Даже направо в Хага, да му дадат килията на Милошевич, барем тоя път да лежи баш престъпник в нея...
  • 13 Гориил

    1 1 Отговор
    Той ще си тръгне, ако Европа разруши и унищожи мирния план за Украйна. Москва вече няма да има никакви задължения към господата Витков и Кушнер. Кремъл се интересува от еврейския въпрос само в контекста на взаимни отстъпки между Русия и Съединените щати. Ако Вашингтон иска мир в Близкия изток, трябва да осигури мир в Украйна (при условията на Русия).
  • 14 Нема напускане

    3 0 Отговор
    Секи кои е бил вътре у големата политика отказва категорично да пусне парчето дето е захапал
  • 15 АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРИЯ

    5 1 Отговор
    АНКЕТА : 3-ТЕ НАЙ КОРУМПИРАНИ ДЪРЖАВИ В СВЕТА, КЪДЕТО МАФИЯТА СИ ИМА ДЪРЖАВА
    .......
    ИЗРАЕЛ, БЪЛГАРИЯ, УКРАЙНА